Přijďte oslavit 25. výročí založení Vaší alma mater, zve univerzita

Západočeská univerzita v Plzni letos slaví 25 let. V průběhu roku uspořádala řadu kulturních, sportovních a společenských akcí – podívejte se na celý program oslav. Vyvrcholením bude slavnostní večer pro absolventy a partnery, který se uskuteční ve středu 9. listopadu od 18 hod. v areálu kampusu na Borských polích, v budově Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU. Jak už samo místo napovídá, ke slovu se dostane umění v mnoha podobách. Připraven je koncert Plzeňské filharmonie s hostujícím dirigentem Ronaldem Zollmanem, která zahraje Symfonii č. 3 Gaudeamus igitur. Skladbu k 25. výročí založení ZČU zkomponoval Jiří Bezděk z katedry hudební kultury pedagogické fakulty. Následovat bude Koncert pro klarinet a orchestr A dur Wolfganga Amadea Mozarta, který přednese laureátka Pražského jara Ludmila Peterková. Svým tanečním uměním okouzlí přítomné Wahe – ikona streetdance a freestyle dance v České republice. Studenti Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU doprovodí program multimediální projekcí. K tanci a poslechu zahrají v rytmu jazzu a swingu Petr Beneš & Jeepers Creepers. Jejich vystoupení podbarví slavnostní raut, během něhož bude prostor pro vzájemná setkávání a povídání.

Srdečně Vás zveme zpět na univerzitu! Uvidíte, jak se změnila od dob Vašich studií, potkáte své spolužáky a učitele a možná navážete nové užitečné kontakty. Registrujte se zde.