Jaderné dny poprvé na ZČU v Plzni

Již po sedmé se ve dnech 20. dubna až 25. května uskuteční Jaderné dny, letos poprvé je bude hostit Západočeská univerzita v Plzni. Výstavu o jaderné energetice plnou zajímavých exponátů doplní přednášky a soutěže.

Jaderné dny 2017 se snaží přiblížit oblast využití jaderné energie zejména studentům středních a vysokých škol. Chystané expozice zahrnují nejen modely různých jaderných zařízení, ale i skutečná zařízení či jejich části a přístroje určené k využití jaderné energie. K vidění bude mlžná komora, modely reaktorů a kontejnerů na vyhořelé palivo, maketa palivové kazety či model hlubinného úložiště radioaktivního odpadu.

Více informací a program této akce zde.

Jaderné dny pořádá Západočeská univerzita v Plzni společně se Škodou JS a CENEN (Czech Nuclear Education Network).