Výstava Afrika snů a skutečností po 70 letech je ke zhlédnutí na univerzitě

Výstava na třinácti panelech , která má nejen připomenout slavnou cestu Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda po Africe, ale též představit Afriku jako dynamický kontinent plný změn a vývoje je nyní ke zhlédnutí v přízemí strojní a ekonomické fakulty. Návštěvníci si ji mohou prohlédnout do 14. června, kdy poputuje do Prahy a následně na zastupitelské úřady v Africe – do Addis Abeby a Káhiry. V roce 2018 se expozice přesune do Lusaky a Pretorie.

Výstava byla slavnostně zahájena 19. dubna. Při této příležitosti se konal workshop, na němž se svými příspěvky vystoupili Marek Hrubec (ředitel Centra globálních studií FÚ AV ČR), Michal Kučera (honorární konzul Etiopie v ČR), Pavel Nováček (katedra rozvojových studií UPOL) a František Krampota (ředitel ACET Česká republika).

Na organizaci výstavy a workshopu se podílely katedra blízkovýchodních studií FF (Jan Záhořík), katedra politologie a mezinárodních vztahů FF (Linda Piknerová) a katedra geografie FEK (Jiří Preis).