Den otevřených dveří zval na ZČU

Během zkouškového období vyprázdněné chodby, učebny a posluchárny Západočeské univerzity se ve středu 1. února opět zaplnily. Postarali se o to uchazeči a uchazečky o studium, které opět po roce přilákal den otevřených dveří.
Veřejnosti se od 9 do 17 hodin otevřely všechny fakulty sídlící v kampusu na Borech (Fakulta elektrotechnická, Fakulta strojní, Fakulta ekonomická, Fakulta aplikovaných věd) i v centru Plzně (Fakulta pedagogická, Fakulta filozofická, Fakulta právnická, Fakulta zdravotnických studií). Připojila se také Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara, ačkoliv svůj den otevřených dveří měla s ohledem na talentové zkoušky už na podzim, jež zvala k návštěvě výstavy klauzurních prací.

Na příchozí čekaly všechny potřebné informace o studiu, přijímacím řízení i uplatnění, kromě samotných fakult a dalších součástí se jim představili také jejich partneři.

Pro Fakultu ekonomickou a Fakultu pedagogickou navíc den otevřených dveří středou neskončil, ale pokračoval ve čtvrtek na pobočce ZČU v Hradební ulici v Chebu.

Kdo den otevřených dveří zmeškal, najde veškeré informace o studiu na Západočeské univerzitě na speciálním webu dod.zcu.cz, kde se seznámí s fakultami i se studijní nabídkou, v sérii videí pozná univerzitu pohledem studentek, studentů, absolventek i absolventů, může si pustit záznam přenosu, který dni otevřených dveří předcházel, a také rovnou podat přihlášku.