Mgr. Lucie Miczová ředitelka neziskové organizace EPICANA

Lucie Miczová

ředitelka neziskové organizace EPICANA

Když se Lucii Miczové narodilo druhé děťátko, nic nenasvědčovalo tomu, že je něco v nepořádku. Malá Elenka se až do svých pěti měsíců vyvíjela jako zdravé miminko, pak ale přišel první, nekonečných čtyřicet pět minut trvající epileptický záchvat. Teprve před Elenčinými prvními narozeninami se z genetického testu dozvěděli rodiče diagnózu: dcera trpí syndromem Dravetové. Ten bývá někdy […]

Filip Koryta

Básník, hudebník, performer a pedagog

Filip Koryta absolvoval Pedagogickou fakultu, obor učitelství českého jazyka a psychologie. V roce 2016 navštívil svůj první slam a tento specifický umělecký žánr ho pohltil. Tvůrčí svoboda, práce s textem, kontakt s publikem… Za rok už byl jako Dr. Filipitch mistrem České republiky ve Slam Poetry. Na studium vzpomíná s láskou a se svou alma mater je rád v kontaktu, byl tváří kampaně Princip ZČU a jako moderátor nebo slamer se často objevuje na univerzitních akcích.

Dana Raunerová

Výtvarnice, spisovatelka, pedagožka

Dana Raunerová se narodila v roce 1955 v Chebu, vystudovala Pedagogickou fakultu v Plzni, obor český jazyk – výtvarná výchova. Český jazyk učila jen šest let, dalších dvacet let své pedagogické praxe věnovala výuce výtvarné výchovy na ZUŠ, střední uměleckoprůmyslové škole i v kroužcích pro děti a kurzech pro dospělé. Její doménou je malba akrylem, navrhla ale také […]

Michal Číž

Vývojový inženýr spalovacích a hybridních motorů pro osobní automobily značky Mercedes-Benz

Michal Číž si splnil dětský sen. Již od dětství jej fascinovala technika a automobily, a toužil pracovat pro některou z předních světových automobilek. Po studiu elektrotechnické fakulty získával praxi a zkušenosti v německých firmách, až se mu podařilo stát se kmenovým zaměstnancem německé firmy Daimler AG, jednoho z největších výrobců automobilů na světě.

Marek Čech

DOBROVOLNÍK NA OLYMPIJSKÝCH HRÁCH

Marek Čech absolvoval ekonomickou fakultu a ve studiu na ní stále pokračuje v doktorském studijním programu Ekonomika a management. Ihned po ukončení navazujícího studia v roce 2016 se mu podařilo projít několikakolovým výběrovým řízením a stát se dobrovolníkem na olympijských hrách.

Jan Trávníček

horolezec a cestovatel

Plzeňský cestovatel a horolezec vystudoval geomatiku na fakultě aplikovaných věd. Pětkrát stanul na vrcholu  „osmitisícovky”.  Když nezdolává himalájské kopce, přednáší a učí na VOŠ geodézii.

Přemysl Švarc

čtyřnásobný mistr republiky v triatlonu

Na ekonomické fakultě absolvoval podnikovou ekonomiku a management. V dětství začal s plaváním, triatlon si ho našel až v dorosteneckém věku.

Linda Albrechtová

I když si Linda Albrechtová nejvíc přála stát se právničkou, nakonec vystudovala bakalářský obor humanistika a poté magisterský a doktorský program sociální a kulturní antropologie. Příběh jejího studia je výjimečný.

Martin Šampalík

majitel sítě restaurací THE PUB

Na ekonomické fakultě absolvoval bakalářské studium Podniková ekonomika a management, ve studiích pak pokračoval na VŠE v Praze. V roce 2005 otevřel v Plzni společně s kamarádem ze studií Jaroslavem Stunou první samoobslužný pivní bar THE PUB.

Josef Perlík

Předseda představenstva a generální ředitel ŠKODA JS a. s.

V roce 1999 absolvoval fakultu strojní. Od roku 2001 pracuje ve společnosti ŠKODA JS. Nejprve jako projektant technologických systémů, poté jako obchodní manažer pro zahraniční subdodavatele.

Ilona Kůsová

viceprezidentka společnosti CGI

Vystudovala technickou kybernetiku na ZČU. Je viceprezidentkou společnosti CGI (přední globální firma v oblasti IT konzultací a služeb), kde je členkou top managementu a zodpovídá za obchodní aktivity, dodávky projektů a služeb v sektoru Manufacturing & Retail v České republice.

Marcela Konárková

Zakladatelka knižního studia POP-PAP

Absolventka oboru Ilustrace a grafický design na fakultě designu a umění Ladislava Sutnara se věnuje ilustraci určené především dětem nejmladšího školního věku, vytváření interaktivních knih a volné tvorbě. V roce 2017 založila knižní studio POP-PAP.

Štěpán Jirka

Designér značky Mercedes

Absolvent fakulty designu a umění Ladislava Sutnara sbíral ocenění za design po celou dobu studia. Ve své práci se orientoval především na design automobilů a jeho nápady a myšlenky jej vynesly až ke světoznámým značkám.

Michaela Chaloupková

členka představenstva ČEZ, top manažerka

Absolvovala právnickou fakultu, poté vystudovala Executive Master of Business Administration Program (MBA) na KATZ School of Business a University of Pittsburgh se zaměřením na energetiku.

Jana Hoffmannová

sólová zpěvačka

Ačkoli na pedagogické fakultě absolvovala matematiku, kterou na katedře matematiky pak pět let vyučovala, nakonec se našla v sólovém zpěvu.

Daniel Bechný

ředitel Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje

Na filozofické fakultě vystudoval humanistiku a kulturní a sociální antropologii. Po studiu působil jako etnograf v Západočeském muzeu v Plzni.

Ondřej Beránek

ředitel Bohemia Sekt

Vystudoval fakultu aplikovaných věd, obor matematické inženýrství. V roce 1998 nastoupil jako finanční analytik do společnosti Bohemia Sekt, kde postupně pracoval také jako manažer controllingu a finanční ředitel.

Jan Kruml

Ředitel JE Temelín

Jan Kruml vystudoval elektrotechnickou fakultu na Vysoké škole strojní a elektrotechnické, obor Jaderné elektrárny. Ihned po jejím absolvování, 1. září 1987, nastoupil do Jaderné elektrárny Temelín, kde se přesně na den, třicet let po svém nástupu, stal jejím ředitelem.

Martin Prošek

Ředitel Ústavu pro jazyk český Akademie ČR

Martin Prošek se narodil se v roce 1979 v Teplicích. Absolvoval Pedagogickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni, obor Učitelství pro 2. stupeň ZŠ, aprobace čeština - angličtina. Titul doktora získal na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Roman Sterly

majitel firmy SportCentral

Roman Sterly začal podnikat již během studia na ekonomické fakultě. A dařilo se mu. Vyhrál celou řadu soutěží pro začínající podnikatele nejen u nás, ale i v zahraničí.