Registrace na festival již byla uzavřena.

Rádi bychom Vás opět přivítali na Vaší alma mater. Přijďte si zavzpomínat, setkat se svými spolužáky, prohlédnout si, co se na univerzitě od dob Vašich studií změnilo, přijďte se pobavit.

Na pátek 2. listopadu jsme pro Vás připravili již 5. ročník Festivalu absolventů. Na co se můžete těšit?

Od 16 hodin si užijte kampus. Otevřená pro Vás budou 4 výzkumná centra, abyste viděli, kam se ubírá náš vědecký výzkum. Čas mezi exkurzemi si můžete zkrátit procházkou po kampusu a posezením ve třech univerzitních kavárnách, které budou pro Vás po celé odpoledne otevřeny.

Slavnostní večer pak odstartuje v 19 hodin v budově Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, kde Vás v komponovaném večeru budou bavit studenti a absolventi ZČU. Těšit se můžete na koncert  akademických sborů a kapely One Dollar Jazz, módní přehlídku studentů oboru Fashion Design či vystoupení nového cirkusu v podání Žongléros Ansámbl. Chybět nebude ani prostor pro vzájemné setkání s bývalými spolužáky, raut a hudba k tanci.

Program:

16:00      Užijte si kampus!

Kampus Západočeské univerzity v Plzni na Borech

  • prohlídky výzkumných center ZČU
  • čas na kávu v univerzitní kavárně

19:00       Baví vás studenti a absolventi ZČU – slavnostní večer

Budova Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara

  • módní přehlídka studentů oboru Fashion Design
  • koncert akademických sborů a kapely One Dollar Jazz
  • vystoupení nového cirkusu v podání Žongléros Ansámbl

Otevřené kavárny

Kavárny v kampusu budou otevřeny od 16 do 19 hodin. Kávu si můžete dát se svými spolužáky v těchto kavárnách:

  • Kavárna v Univerzitní knihovně

Univerzitní 18, prostory Univerzitní knihovny

  • Café NTIS

Technická 8, prostory výzkumného centra NTIS

Univerzitní 22, přízemní budovy fakulty strojní 


Prohlídky výzkumných center

NTC – Nové technologie – výzkumné centrum se věnuje výzkumu, vývoji a inovacím pro průmyslové aplikace.  K dispozici má nejmodernější technické vybavení a zázemí a díky tomu realizuje základní i aplikovaný výzkum a přináší mezioborová řešení technických i technologických problémů od myšlenky po prototyp.

16:00 Prohlídka laserových technologií a termografie  (doba trvání prohlídky 20 minut)

16:30 Prohlídka laserových technologií a termografie  (doba trvání prohlídky 20 minut)

NTC, Teslova 9, Plzeň

 

NTIS – Nové technologie pro informační společnost je výzkumné centrum Fakulty aplikovaných věd.

Během exkurze budete mít možnost vidět, seznámit se a prozkoumat unikátní laboratoře a systémy  výzkumného centra. Uvidíte např. hry ovládané mozkovými vlnami, holografickou laboratoř, ukázky virtuální reality, laboratoř pro přípravu tenkovrstvých materiálů a ukázky plazmatu, taje tvorby analogových i digitálních map, Robotické artisty – ukázky využití automatického řízení v praxi, systém pro záznam pohybu a počítačové simulace v biomechanice.

16:00 (doba trvání prohlídky 75 minut)

16:30 (doba trvání prohlídky 75 minut)

NTIS, Technická 8, Plzeň

 

RICE – Regionální inovační centrum elektrotechniky je výzkumné centrum Fakulty elektrotechnické. Laboratoře centra jsou vybaveny špičkovými přístroji a unikátními technologiemi. Například v největší laboratoři, což je halová zkušebna vysokonapěťové výkonové elektroniky a dopravní techniky, je možné testovat dopravní prostředky a zařízení až do 31 kV a 4MW.

16:00 Prohlídka výzkumných a vývojových laboratoří , představení perspektivních směrů v elektrotechnice  (doba trvání prohlídky 60 minut)

RICE, Univerzitní 26, Plzeň

 

 

RTI – Regionální technologický institut je moderní výzkumné centrum Fakulty strojní. Kromě výzkumu a vývoje moderních konstrukcí vozidel se zaměřuje i na výzkum a vývoj tvářecích a obráběcích technologií a výrobních strojů a jejich modernizaci.

16:30 Prohlídka laboratoří (doba trvání prohlídky 30 minut)

RTI, Univerzitní 8, Plzeň