Již po čtrnácté bude Plzeň patřit vědě

Na pátek 20. a sobotu 21. září  chystá univerzita již  čtrnáctý ročník festivalu Dny a vědy techniky Západočeské univerzity. Festival vědy zaplní náměstí Republiky a tradičně také prostor před nedalekým Západočeským muzeem.  Interaktivní výstava bude návštěvníky všech věkových kategorií přesvědčovat, že věda je zábava. Poslouží k tomu pestrý výběr expozic, jichž tentokrát bude více než třicet. Jaké expozice  si pro malé i velké návštěvníky univerzita připravila, si můžete přečíst na novém webu Dnů vědy a techniky. Kromě přehledu expozic najdete na webu možnost se přihlásit na exkurze do Plzeňské teplárenské či se dozvíte o o chystaných dopravních omezeních.

Hlavním motivem webu, stejně jako celých letošních Dnů vědy a techniky, je takzvaná barevná mapa mozku, která vznikla metodou zobrazení difuzních tenzorů neboli DTI (diffuison tensor imaging).

Expozice připravily fakulty Západočeské univerzity a další instituce jako Techmania Science Center, Hvězdárna v Rokycanech a Plzni, Centrum robotiky, Střední průmyslová škola stavební Plzeň, Gymnázium Františka Křižíka, Církevní gymnázium Plzeň, Gymnázium Stříbro nebo ZŠ J. V. Sládka Zbiroh.

Dny vědy a techniky se po oba dva dny uskuteční od 9 do 17 hodin. Vstup bude jako vždy zdarma.