Zámek v Nečtinech nabízí ubytování v moderně zrekonstruovaných pokojích

Autorkou designového návrhu nové podoby pokojů je Jana Potiron, vedoucí ateliéru Design nábytku a interiéru Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Pokoje se nacházejí ve dvou patrech. Jsou vybaveny novým i renovovaným nábytkem, mají nová okna a parapety. Celkový dojem dotváří originální doplňky.

Chcete strávit dny volna v příjemném prostředí, kde jsou přírodní krásy a kulturní památky na dosah a kde můžete podnikat výlety, sportovat nebo nerušeně relaxovat? Pak navštivte zámek v Nečtinech na severním Plzeňsku. Školicí a ubytovací zařízení (ŠUZ) Západočeské univerzity v Plzni tu nabízí ubytování v nově zrekonstruovaných pokojích východního křídla zámku.

Zámek v Nečtinech tradičně poskytuje ubytování se stravováním pro školní třídy, sportovní kluby či pracovní kolektivy. Příjemné prostředí pro dovolenou nebo společný víkend tu však najdou také rodiny s dětmi či páry, a to zejména v části zámku nazývané kastel. Ten od letošního roku nabízí ubytování v moderně zrekonstruovaných pokojích. K dispozici jsou zde dva čtyřlůžkové, dva třílůžkové a jeden dvoulůžkový pokoj.

Autorkou designového návrhu nové podoby pokojů je Jana Potiron, vedoucí ateliéru Design nábytku a interiéru Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Pokoje se nacházejí ve dvou patrech. Jsou vybaveny novým i renovovaným nábytkem, mají nová okna a parapety. Celkový dojem dotváří originální doplňky, z nichž mnohé vznikly upcyklací za použití materiálu a nepotřebných předmětů, které už na zámku byly. Vybrala a vytvořila je zaměstnankyně ŠUZ Lucie Ondruszová, která je také autorkou renovace nábytku.

V koupelně v prvním podlaží je k dispozici infrasauna. V druhém podlaží najdou hosté kuchyni s potřebným vybavením. Původní koupelna zde prošla celkovou rekonstrukcí a nově zde byla vytvořena koupelna druhá.

Vybavení všech pěti pokojů kastelu vznikalo postupně v uplynulých dvou letech a vyšlo přibližně na 100 tis. korun. Demontáž a montáž oken a parapetů, která proběhla na konci roku 2020, stála půl milionu korun.

„Milovníci sportu u nás najdou víceúčelové hřiště na volejbal, florbal, házenou, basketbal, hokejbal a nohejbal. Využívat mnohou také vnitřní tělocvičnu s TRX, bosu, stepy, flowiny a činkami. Nedaleko zámku je i fotbalové hřiště. Kromě toho kolem Nečtin prochází řada cyklotras, takže hostům doporučujeme vzít s sebou i kola, případně jim rádi zapůjčíme elektrokola a koloběžky,“ říká ředitelka ŠUZ Nečtiny Štěpánka Špilerová. Vyznavači horolezectví najdou necelých šest kilometrů od zámku jednu z největších lezeckých skalních oblastí Plzeňska s dvouvrcholovou stolovou horou Kozelkou. Čeká na ně šedesát skalních věží a stěn s desítkami lezeckých tras. Nečtiny také patří mezi jedno ze tří míst ČR s nejmenším množstvím světelného smogu, a jsou tak ideální lokalitou pro pozorování noční oblohy.

„Pro páry nabízíme ubytování na jednu noc v rámci pobytového balíčku Romantika na zámku,“ doplňuje Štěpánka Špilerová a dodává, že v blízké době by nabídku ubytování v kastelu měli zájemci najít také na rezervačním portálu Booking.com.

Zámek a zámecký park je otevřen celoročně. Ti nejmenší se mohou vydovádět na hřišti s prolézačkami, pískovištěm, skluzavkou a houpačkami, dospělí jistě ocení možnost vychutnat si chvíli odpočinku na terase zámecké restaurace. Ostatně místní kuchyně je vyhlášená. Návštěvníci tu mohou ochutnat třeba grilované kuřecí prso, marinovaný steak z vepřové krkovice s americkými brambory a domácí tatarskou omáčkou, slané palačinky s hermelínem, brusinkami, ořechy a rukolou nebo sladké s višněmi, čokoládou, perníkem a zakysanou smetanou, které si získaly velkou oblibu. Každý pátek se tady také pečou domácí moučníky.

Rekonstrukcí a modernizací vybavení postupně prochází i hlavní křídlo zámku. Letos byly pořízeny nové postele, od května probíhá výměna oken ve druhém podlaží. Na podzim je v plánu rekonstrukce jižní terasy zámku, která bude částečně podpořena z dotačního programu Zachování a obnova kulturních památek Plzeňského kraje 2022.

Potřebné informace najdou zájemci na webu zameknectiny.cz.