Michaela Chaloupková

Michaela Chaloupková

členka představenstva ČEZ, top manažerka

Absolvovala právnickou fakultu, poté vystudovala Executive Master of Business Administration Program (MBA) na KATZ School of Business a University of Pittsburgh se zaměřením na energetiku.

Od roku 2003 působí ve skupině ČEZ. V roce 2011 se stala členkou představenstva skupiny ČEZ a od roku 2014 je také ředitelkou divize Správa.

Co si vybavíte jako první, když se řekne Západočeská univerzita?

Moje alma mater a poslední skvělé roky, které jsem strávila v rodné Plzni a na univerzitě.

Měla jste při nástupu na ZČU představu, čemu se budete věnovat? Jak se to liší od současnosti?

Představu jsem měla spíše mlhavou. Chtěla jsem se pohybovat v oblasti práva, ale nebylo mi přesně jasné, zda chci být soudce, nebo advokát. Po pár letech v praxi jsem se ale vydala úplně jinou cestou. Jsem hlavně manažer a práce s lidmi mě nesmírně baví. A to, že mám právnické vzdělání, je skvělý základ, ze kterého velmi často čerpám při řešení nejrůznějších situací nejen v práci.

Co zpětně ze svého studia nejvíc oceňujete?

Úplně upřímně, časovou flexibilitu, která mi umožňovala při studiu pracovat, a získávat tak zkušenosti.

Jaká osobnost z univerzity se Vám vryla do paměti a proč?

Jsou to hlavně někteří studenti, se kterými jsem studovala a kteří pak vyrostli v profesionály ve svém oboru. Třeba Bohouš Havel, spoluautor občanského zákoníku a zákona o obchodních korporacích, nebo Jirka Matzner, úspěšný advokát. A další kamarádi…

Co byste vzkázala dnešním studentům?

Dosažení formálního vzdělání je pro budoucí uplatnění v praxi stále potřebná a důležitá věc, ale ve finále je stejně nejdůležitější dělat v životě to, co člověka činí šťastným a spokojeným.