Naši absolventi

Filip Koryta

Básník, hudebník, performer a pedagog

Filip Koryta absolvoval Pedagogickou fakultu, obor učitelství českého jazyka a psychologie. V roce 2016 navštívil svůj první slam a tento specifický umělecký žánr ho pohltil. Tvůrčí svoboda, práce s textem, kontakt s publikem… Za rok už byl jako Dr. Filipitch mistrem České republiky ve Slam Poetry. Na studium vzpomíná s láskou a se svou alma mater je rád v kontaktu, byl tváří kampaně Princip ZČU a jako moderátor nebo slamer se často objevuje na univerzitních akcích.

Dana Raunerová

Výtvarnice, spisovatelka, pedagožka

Dana Raunerová se narodila v roce 1955 v Chebu, vystudovala Pedagogickou fakultu v Plzni, obor český jazyk – výtvarná výchova. Český jazyk učila jen šest let, dalších dvacet let své pedagogické praxe věnovala výuce výtvarné výchovy na ZUŠ, střední uměleckoprůmyslové škole i v kroužcích pro děti a kurzech pro dospělé. Její doménou je malba akrylem, navrhla ale také […]

Michal Číž

Vývojový inženýr spalovacích a hybridních motorů pro osobní automobily značky Mercedes-Benz

Michal Číž si splnil dětský sen. Již od dětství jej fascinovala technika a automobily, a toužil pracovat pro některou z předních světových automobilek. Po studiu elektrotechnické fakulty získával praxi a zkušenosti v německých firmách, až se mu podařilo stát se kmenovým zaměstnancem německé firmy Daimler AG, jednoho z největších výrobců automobilů na světě.

Marek Čech

DOBROVOLNÍK NA OLYMPIJSKÝCH HRÁCH

Marek Čech absolvoval ekonomickou fakultu a ve studiu na ní stále pokračuje v doktorském studijním programu Ekonomika a management. Ihned po ukončení navazujícího studia v roce 2016 se mu podařilo projít několikakolovým výběrovým řízením a stát se dobrovolníkem na olympijských hrách.

Jan Trávníček

horolezec a cestovatel

Plzeňský cestovatel a horolezec vystudoval geomatiku na fakultě aplikovaných věd. Pětkrát stanul na vrcholu  „osmitisícovky”.  Když nezdolává himalájské kopce, přednáší a učí na VOŠ geodézii.

Přemysl Švarc

čtyřnásobný mistr republiky v triatlonu

Na ekonomické fakultě absolvoval podnikovou ekonomiku a management. V dětství začal s plaváním, triatlon si ho našel až v dorosteneckém věku.

Linda Albrechtová

I když si Linda Albrechtová nejvíc přála stát se právničkou, nakonec vystudovala bakalářský obor humanistika a poté magisterský a doktorský program sociální a kulturní antropologie. Příběh jejího studia je výjimečný.

Martin Šampalík

majitel sítě restaurací THE PUB

Na ekonomické fakultě absolvoval bakalářské studium Podniková ekonomika a management, ve studiích pak pokračoval na VŠE v Praze. V roce 2005 otevřel v Plzni společně s kamarádem ze studií Jaroslavem Stunou první samoobslužný pivní bar THE PUB.

1. stránka z celkem 3123