Absolventi se setkali na 5. ročníků Festivalu absolventů

Slavnostní večer, v jehož programu vystupovali sami studenti a absolventi Západočeské univerzity, přilákal na pět set lidí, kteří si tak společně se svými bývalými spolužáky mohli připomenout svá studentská léta. Tuto výjimečnou společenskou událost si nenechal ujít žádný z emeritních rektorů ZČU – první rektor ZČU Jiří Holenda, dále Zdeněk Vostracký, Josef Průša ani bývalá rektorka Ilona Mauritzová. Absolventy z pódia pozdravil současný rektor ZČU Miroslav Holeček.
Během večera vystoupil Dívčí akademický sbor Fakulty pedagogické, k vidění byla módní přehlídka studentů oboru Fashion Design, Žongléros Ansámbl předvedl vystoupení na šálách a poslední úspěchy univerzity představila Mona Lisa, přesněji řečeno její virtuální dvojnice vytvořená na Fakultě aplikovaných věd. K tanci a poslechu hrála skupina One Dollar Jazz. Před samotným slavnostním večerem si absolventi mohli prohlédnout výzkumná centra Západočeské univerzity či si posedět v univerzitních kavárnách v kampusu.

Fotogalerii ze slavnostního večera si můžete prohlédnout zde.