Prestižní HR Award už mají tři součásti ZČU. Nově ji získala Fakulta strojní

Prestižní HR Award už mají tři součásti ZČU. Nově ji získala Fakulta strojní

Po Fakultě elektrotechnické a výzkumném centru Nové technologie získala prestižní ocenění Evropské komise HR Award také Fakulta strojní se svým výzkumným centrem RTI. Už tři součásti ZČU tak díky ocenění garantují, že kvalitní podmínky pro výzkumné pracovníky jednoznačně patří k jejich prioritám.

Oceněním udělovaným Evropskou komisí se na Západočeské univerzitě mohou pochlubit nejen výzkumné centrum NTC (Nové technologie – výzkumné centrum) a Fakulta elektrotechnická s výzkumným centrem RICE (Regionální inovační centrum elektrotechniky), které ho získaly v prosinci loňského roku, ale od včerejška také Fakulta strojní včetně svého výzkumného centra RTI (Regionální technologický institut).

HR Excellence in Research neboli HR Award je značka, která vyjadřuje, že daná organizace vytváří nediskriminační prostředí, postupuje transparentně jak při přijímání vědeckých pracovníků, tak při hodnocení jejich výkonnosti, umožňuje jejich kariérní rozvoj, poskytuje podmínky pro work-life balance, zkrátka vytváří ve všech ohledech příznivé podmínky pro vědeckou práci. Jejím získáním se součásti zavazují dodržovat personální Strategii lidských zdrojů pro výzkumné pracovníky (HRS4R) vycházející z Evropské charty výzkumných pracovníků a Kodexu chování pro přijímání výzkumných pracovníků. Součásti ZČU tak v mezinárodním měřítku garantují, že jsou důvěryhodným zaměstnavatelem a budou se v tomto směru dále rozvíjet.